Przed przystąpieniem do zalewania upewnij się czy akumulator, który kupiłeś pasuje. Sprawdź wymiary i oznaczenie, jeśli nie posiadasz akumulatora zobacz czy nowy mieści się w motocyklu.


Akumulatory motocyklowe AGM

(w czarnej obudowie) napełniamy elektrolitem ze specjalnie przygotowanego pojemnika, który posiada wymierzoną ilość elektrolitu na każdą z sześciu cel. Wszystkie AGMy napełnia się w ten sam sposób niezależnie od marki akumulatora.

Instrukcję krok po kroku można zobaczyć tutaj: napełnianie akumulatora AGM
Akumulatory konwencjonalne (w białej obudowie) napełniamy z pojemnika dolewając stopniowo elektrolit do każdej z cel. Ten typ akumulatorów wymaga nieco więcej uwagi, proces napełniania nie jest automatyczny jak w przypadku AGMów. Musimy zwrócić uwagę, aby równomiernie napełnić akumulator do oznaczenia max.

Instrukcja dostępna jest tutaj: napełnianie akumulatora motocyklowego


Akumulatory konwencjonalne Exide Bike napełnia się bardzo podobnie jak akumulatory AGM. Nabijamy pojemnik z elektrolitem na lejki wkręcone wcześniej w akumulator i czekamy aż zostanie napełniony. Wskazówki dostępne są tutaj: napełnianie akumulatora motocyklowego Exide Bike Conventional